header-logo2.png dogalgazfirmalari.com
UYSAL MÜHENDİSLİK Fotoğrafı
 • Yetki Belgeli
Değerlendirme:
(1 kişi)
Kuruluş Tarihi:
2017
Yetki Aldığı Kuruluş:
AKSA FINDIKGAZ
Firma Yetki No:
167
Telefon:
(0544) 173-5252
Telefon:
(0544) 550-0655
Web:
http://www.uysalmuhendislik.com.tr
Kayıt Tarihi:
30 Haziran 2019

Adres Liseler Mah. Değirmen Yolu Sok. No:20/a Ünye / Ordu

Bayi

Baymak Bayi Bosch Bayi Buderus Bayi Daikin Bayi Demirdöküm Bayi Eca Bayi Ferroli Bayi Fujiyama Bayi Lambert Bayi Maktek Bayi Vaillant Bayi Viessmann Bayi Warmhaus Bayi

Hakkında

İklimlendirme - Mekanik tesisat –solar enerji sektöründe 2017 yılında faaliyete başlayan Uysal Mühendislik sektördeki gelişim ve değişimin öncüsü olarak faaliyet göstermektedir. Tecrübeli kadrosuyla hizmette kaliteyi kendisine ilke edinen Uysal Mühendislik faaliyet alanları Taahhüt, Doğalgaz tesisat ve projelendirme, Güneş enerji sistemleri , Kalorifer kazan sistemleri, Kaskat sistemleri, Yerden ısıtma sistemleri ve Solar Enerji sistmeleri dallarında hizmet vermektedir. Bununla birlikte sektörü

İklimlendirme - Mekanik tesisat –solar enerji sektöründe 2017 yılında faaliyete başlayan Uysal Mühendislik sektördeki gelişim ve değişimin öncüsü olarak faaliyet göstermektedir.
Tecrübeli kadrosuyla hizmette kaliteyi kendisine ilke edinen Uysal Mühendislik faaliyet alanları Taahhüt, Doğalgaz tesisat ve projelendirme, Güneş enerji sistemleri , Kalorifer kazan sistemleri, Kaskat sistemleri, Yerden ısıtma sistemleri ve Solar Enerji sistmeleri dallarında hizmet vermektedir. Bununla birlikte sektörü ve ihtiyaçlarını çok iyi analiz edip yorumlarak çözüm odaklı projeler sunmaktayız.
Siz değerli müşterilerimize her zaman en iyi fiyat garantisiyle en iyi hizmeti sunmaktan gurur duyduk. %100 Müşteri memnuniyeti ilkesiyle çıktığımız yolda sizlerin sayesinde hizmet vermekteyiz
HİZMET LİSTESİ
1. Doğalgaz Tesisatı:
Konutlarda ısıtma ve sıcak su temini için ısı üretimi, dağıtımı ve tüketiminin aynı bağımsız birimler içinde yapılmasına bireyse ısıtma denir. Bunlara örnek olarak kombiler, kat kaloriferleri, doğalgaz sobaları, şohben ve termofisonlar verilebilir.
2. Mekanik Tesisat:
Bir mekanik tesisat genellikle aşağıdaki bileşenlerden oluşur.
Isıtma sistemi ,Soğutma sistemi ,Havalandırma sistemi, Temiz su (kullanım suyu) sistemi, Atık su (kanalizasyon veya pis su sistemi),Sıcak su sistemi, Yangın sistemleri

3 Yerden ısıtma sistemleri:
Yerden ısıtma sistemi, zemin betonu içerisine döşenen borularla ısı kaynağından aldığı enerjiyi tüm zemine yayarak ortamın ısınmasını sağlayan bir sistemdir. Binlerce metrekare alana uygulanabilen bu sistem ülkemizde 1980 yılından itibaren uygulanmaya başlamıştır.

4 Kalorifer kazan ve kaskat sistemleri
Kaskad sistemi; çok katlı binalarda ya da sitelerde kullanılan merkezi ısıtma sistemidir. Genellikle tek döşeme yoğuşmalı kazan sistemlerine alternatif bir sistemdir.Birden fazla kontrol modülü aracılığı ve yoğuşmalı kombi ile birbirine bağlanıp çalışma sağlayan bir sistemdir. Bu tür yoğuşmalı kazanlar tek döşemeli yoğuşmalı kazan sistemine göre daha ekonomiktir.
5 Güneş enerjisi:
Şebekeden gelen su ilk olarak tanktan geçer. Böylece sistemde sürekli su olur. Kolektörler, bu suyu güneş enerjisinden elde ettikleri enerji ile ısıtır. Isınan su tankın üst kısmına hareket eder. Güneş enerjisi su ısıtma sistemine su geldikçe döngü bu şekilde devam eder. Isınan su, tankın üst düzeyine hareket ettiği için bir pompa yoktur.
6 Sıhhı Tesisat (Temiz su-Pis su) ve Tadilat işleri:
Sıhhi tesisat bölümünün bir alt dalı olan temiz su tesisatı, şehir su şebekesinden binaya giren bağlantı borusundan başlayarak, dağıtım boruları, kolonlar, branşmanlar, bağlantı boruları, vanalar, musluklar ve gerekli olduğunda basınçlama deposundan oluşmaktadır
Yapılarda çeşitli su akıtma yerlerinden gelen pis ve kirli suları şehir kanalizasyonuna yada şehir kanalizasyonu olmayan yerlerde çürütme çukurlarına, süzme çukurlarına ileten boru sistemine Bina pissu tesisatı denir.
İyi yapılmış bir pissu tesisatında Pis ve kirli suları kesintisiz, çabuk, sağlığa zarar vermeden, insanlara rahatsızlık vermeyecek şekilde uzaklaştırır Koku, gaz ve böceklerin pissu borularından binaya geçmesini engeller.
7 Solar Enerji Sistemleri (GES)
Güneşten dünyaya gelen ışınlar sayesinde elektrik enerjisi üretilmesine güneş enerjisi adı verilir. Solar enerji olarak da adlandırılır. Bu sistemde elektrik enerjisi üretiminde ana kaynak güneş ışınlarıdır. Enerji yüklü parçacıklar içeren foton adı verilen güneş ışınları güneş paneline çarpar. Güneş panelinin yüzeyi ise güneş enerji hücresi olarak adlandırılan parçacıklar ile kaplı haldedir. Bunun sonucunda da elektrik enerjisi elde edilir. Güneş enerji sistemleri şebeke bağlantılı (On Grid) ve şebeke bağlantısız (Off Grid) olmak üzere iki farklı çeşittedir

Hizmetler

 • kat kaloriferleri
 • doğalgaz sobaları
 • Soğutma sistemi
 • Havalandırma sistemi
 • Temiz su (kullanım suyu) sistemi
 • Atık su (kanalizasyon veya pis su sistemi)
 • Sıcak su sistemi
 • doğalgaz sistemleri
 • yangın tesisatı
 • yerden ısıtma sistemleri
 • 1 Kişi Değerlendirdi
 • Yorum Yap

esra52uysal

Güvenilir ve kaliteli hizmet sunan bir firma . Gerek iş başlangıcında gerekse iş bitimindeki hassasiyetlerini takdir ediyorum.

Firmayı Değerlendir

Değerlendirme yapabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.